Reportáže

Atletické soutěže v měsíci září

Atletický čtyřboj a přespolní běh, byly první sportovní soutěže tohoto školního roku, na kterých jsme měli své zastoupení. Atletický čtyřboj se konal v Kroměříži. Hoši dosáhli v soutěži družstev na 4. místo z pěti celků. Dívky skončily šesté ze sedmi družstev. Mezi jednotlivci si vedl nejlépe Josef Halaška, který skončil na 7. místě (z 20 startujících) a Bára Chybová na místě 11. (27 účastnic). V individuálních disciplínách stojí za připomenutí první a druhé místo Josefa Halašky ve skoku dalekém, respektive běhu na 60m, 3. místa Tomáše Stránského v běhu na 1000m a Martina Vávry v hodu kriketovým míčkem a pátá místa Báry Chybové v běhu na 800m a Terezy Škrabalové ve skoku dalekém.

Mladší žáci se tentokrát zúčastnili rovnou krajského kola a zvýšená konkurence byla znát. Nejlepšího umístění v dílčí disciplíně dosáhl Jiří Smolinka 5. místem v hodu kriketovým míčkem. Nejlepšími z našich čtyřbojařů se stali právě Jiří Smolinka a Zuzana Horsáková.

V přespolním běhu v Bystřici pod Hostýnem se nejlépe umístily starší žákyně. Nechaly za sebou 2 školy a obsadily 4. místo. Ale ani ostatní naše družstva se v tradičně silné konkurenci neztratila a vždy alespoň jednu z dalších základních škol pokořila. Mezi jednotlivci se tentokrát nejvíce dařilo Tomáši Stránskému (3. místo v kategorii starších žáků) a Hedvice Bláhové (5. místo v mladších žákyních). Do první desítky se dostala ve starších žákyních také Bára Chybová (9.) a těsně za její hranicí se ještě umístili Zuzana Horsáková (11. v mladších) a Kateřina Ševelová (12. ve starších).

Autor: Mgr. Jiří Machovský