Den Země pro třeťáky

V pondělí 22. dubna se naše škola zapojila do oslav Dne Země. Žáci 6. třídy připravili pro své mladší spolužáky z prvního stupně kvízovou hru, která měla za cíl zvýšit povědomí o ochraně naší planety.
Kvíz zahrnoval širokou škálu témat, od úspor energie doma přes historii a význam Dne Země až po správné třídění odpadů. Žáci 6. třídy se nejen stali tvůrci otázek, ale i průvodci a pomocníky pro třeťáky během celé akce. Tato role jim umožnila nejen předat své znalosti, ale i posílit své komunikační a organizační dovednosti.
Žáci 3. třídy se zase mohli hravě učit a zároveň si užít společně strávený čas se staršími spolužáky. Oběma stranám se aktivita moc líbila, tak se těšíme, že si ji v budoucnu zase někdy zopakujeme.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková