Reportáže

Jak jsme slavili Halloween

První listopadový den jsme oslavili ve škole, na přání žáků, anglosaský lidový svátek Halloween. Děti se těšily a připravovaly si masky na tento den doma i ve škole. Dýně na školní výzdobu nám darovalo zahradnictví Kohout a deváťáci je vydlabali a vyřezali z nich tradiční Jack-o‘-lanterns, dýňové lucerny. Děti ze školního parlamentu se převlékly do krásných kostýmů a tak se ráno na chodbách i ve třídách začala objevovat různá strašidla, duchové, čarodějnice, kostlivci a i pohádkové postavy, například Harry Potter, Peter Pan i Pipi dlouhá punčocha! Děti si ve třídách zahrály tradiční halloweenské hry, plnily všemožné úkoly, za které dostávaly, po zásluze, od strašidel sladkou odměnu. Halloween jsme řádně oslavili a všichni jsme si ho užili.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková