Reportáže

Mezinárodní den jazyků

26. září každoročně slavíme Mezinárodní den jazyků. Letos si nejstarší žáci na škole připravili několik aktivit, se kterými se rozdělili na několik stanovišť a pak se mohlo začít.
Žáci 6. tříd přepisovali česká slova do ruské cyrilice, ve skupinkách řešili jazykové kvízy, hledali podobnost slov a přiřazovali cizojazyčné názvy k obrázkům. Nejlepší žáci pak dostali drobné ceny. Tento způsob výuky byl přínosný pro obě strany. Deváťáci si všechny aktivity sami vytvořili a následně si ověřili, zda je zvládnou i mladší děti. Samozřejmě se trochu taky trochu obávali, zda šesťáky budou jejich aktivity bavit, ale myslím, že po několika minutách už nikdo nepochyboval. Všichni pilně pracovali na svých stanovištích a u některých úkolů se i hodně nasmáli. Dalšími benefity této „výuky“ bylo, že se žáci dozvěděli zajímavosti o Evropských jazycích a ti nejlepší nakonec získali drobné ceny.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková