Reportáže

Na kole dětem

Naše škola se v co největší míře zapojuje do charitativní činnosti. Proto jsme přijali nabídku pana Zimovčáka, který je patronem projektu podporující onkologicky nemocné děti. Pan Josef Zimovčák je několikanásobným mistrem světa v jízdě na vysokém kole, které nám samozřejmě přivezl ukázat. Akce se konala ve velké tělocvičně a dozvěděli jsme se spoustu zajímavých věcí. Zhlédli jsme videa ze závodů po celém světě, seznámili jsme se s projektem Na kole dětem, který se na jaře bude konat i v našem kraji a někteří z nás si jízdu na vysokém kole i vyzkoušeli. Pan Zimovčák si udělal čas i na dotazy žáků i malou autogramiádu. Protože polovina vstupného putuje na pomoc onkologicky nemocným dětem, jsme rádi, že jsme mohli i my přispět na dobrou věc.

Autor: Mgr. Věra Janoštíková