Návštěva Hasičského záchranného sboru v Kroměříži

Do Kroměříže jsme se dopravili linkovým autobusem a potom přešli kousek pěšky na sídlo HZS v Kroměříži.
Na stanici si nás převzali dva páni hasiči. Jeden vykonává funkci řidiče a technika obsluhy hasičského vozu a druhý je členem chemické služby HZS.
Povídali jsme si o práci hasičského sboru. O tom, kde všude hasiči zasahují, jak takový zásah vypadá, jaké mají technické zázemí a co vše zásahu předchází. Prohlédli jsme si dvě hasičská auta a jejich vybavení. Děti si směly vylézt do kabiny auta, vyzkoušely si vzít do rukou hydraulické nůžky na vystřihávání zraněných z vozidla, nasadily si hasičskou helmu i komplet dýchacího přístroje a k tomu měly stále spousty otázek, na které jim páni hasiči trpělivě odpovídali.
Čekání na autobus jsme si zpříjemnili krátkou zastávkou na dětském hřišti.
Zpět do Kvasic jsme jeli v 10:35 h. opět linkovým autobusem.
Naučný výlet se nám krásně vydařil a přivezli jsme si nejen nové poznatky, ale i pěkné zážitky.

Co děti na to?
Natálka C. … „Moc se mi líbilo, jak nám pan hasič ukazoval sjíždění na tlusté tyči, jako když spěchá k zásahu a prima bylo i focení.“
Eliška J. … „Mně si líbila hasičská auta.“
Pavel K. … „Líbila se mi tělocvična, kde hasiči trénují fyzičku a jak nám pan hasič říkal, jak se průběžně dobíjí baterie hasičských aut a doplňuje vzduch.“
Jirka Ř. … „Líbila se mi hasičská auta a jak jsem si mohl sednout za volant jednoho z aut, houkačka, jak jsme mohli po žebříku vzadu auta vylézt až k jeho střeše a hydraulické kleště.“
Markétka Š. … „Bylo super, když pan hasič zapnul na chvíli houkačku, jak jsme sledovali sjetí po hasičské tyči a to, že jsme si mohli sednout za volant jednoho auta.“
Šimon Š.  … „Líbilo se mi opakování znalostí podle obrázkových karet a prohlídka hasičských aut.“
Karolínka D. … „Mi se moc líbila prohlídka hasičských aut, žlutý protichemický oblek a bavilo mě, jak s námi pan hasič opakoval znalosti o číslech záchranných složek, jak a co hasit, jak se telefonuje při krizové situaci.“
Ondra K. … „Bylo parádní, jak pan hasič sjížděl po tyči z horního patra a také, jak jsem mohl vylézt po žebříku na autě až ke střeše hasičského auta a jak jsem si do něj mohl vlézt.“
Patrik K. … „Líbilo se mi hasičské auto uvnitř, potom to, jak jsem si mohl vyzkoušet helmu a dýchací přístroj.“

Autor: Mgr. Martina Kopřivová a žáci ze 3. B