Návštěva útulku pro zvířata

Tento týden zástupci školního žákovského parlamentu navštívili útulek pro zvířata v nouzi ve Zlíně.
Cílem výletu bylo dovézt finanční dar, který žáci a žákyně vybrali od dětí a pedagogů v minulém měsíci.
Peníze, jak nám bylo řečeno, budou využity zejména na veterinární péči.
Po příjezdu do útulku jsme se seznámili s ošetřovatelkou, která nás celým areálem provedla. Ukázala nám psí karanténu, která slouží především pro nově příchozí a nemocné psi. Ukázala nám štěňátko, se kterým jsme si mohly pohrát. Potom jsme se podívali do výběhů, kde psi bydlí. Nakonec jsme se podívali i do kočičích výběhů a děti se mohly pomazlit i s nově příchozím koťátkem.
Velikým překvapením pro nás bylo, když jsme ve výběhu narazili na Nutrie říční. Pro ošetřovatelku, jak nám řekla, už žádné zvíře není překvapením, do útulku už prý lidi přivezli kachnu i berana.
Exkurze v útulku se nám moc líbila a jsme rádi, že jsme finančním darem mohli, alespoň trochu pomoci.
Tímto bychom chtěli poděkovat ještě jednou všem, kteří přispěli.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková