Reportáže

Oblastní turnaj PIŠQWORKY

Žáci naší školy soutěžili dne 6. 11. 2023 na oblastním turnaji PIŠQWORKY, který se konal na Gymnáziu Lesní Čtvrť ve Zlíně. Zasoutěžit si přijelo 12 týmů, žáků 6. – 9. ročníku základních škol (Uherský Brod, Želechovice, Otrokovice, Kvasice, dva týmy postavilo i pořádající Gymnázium).
Losováním se určily dvě skupiny a proběhla řada pěkných soubojů. Soutěžící si zvyšovali sebevědomí výhrami a nesměli se nechat oslabit prohrami. Hrálo se více jak hodinu, sice s přestávkami, ale i tak s každým dalším zápasem byla znát únava a pozornost se oslabovala.
Z každé skupiny postoupily do další hry 4 týmy a bojovaly o nejlepší umístění.
Naši školu reprezentoval tým Náhoda: Marcela Dubinová, Zuzana Horová a Markéta Štepániková. Děvčatům se dařilo více i méně, nakonec skončily na nepostupovém místě.
Náš druhý tým Kvarteto tvořený vítězi školního turnaje, Patrik Čevora, Pavel Kadlčík a Eliška Kadlečková, potvrdil svoji kvalitu – všichni se ctí zvládli hry ve skupině a podařilo se jim dostat mezi postupující týmy. Postoupili bohužel těsně ze čtvrtého místa, takže hned zkraje narazili na vítěze opačné skupiny, domácí tým Piškmajstři, budoucího finalistu turnaje, a postup dále nepokračoval. Tak už to ve hrách bývá. Kdo se ale naučí překonávat překážky, pracuje na sobě a sbírá zkušenosti, má naději na úspěch příště.

Děkuji za reprezentaci školy všem soutěžícím, i těm, kteří byli v záloze jako náhradníci, Tadeáš Stránský a Jan Švec.
Piškvorkám zdar!

Autor: Mgr. Martina Smolinková