Reportáže

Planety sluneční soustavy

V hodinách zeměpisu jsme se věnovali zajímavému projektu, který nás zavedl na cestu k poznání tajemství naší sluneční soustavy. Cílem bylo vyhledávání a zpracování informací o planetách, které obíhají kolem Slunce.
Zjišťovali jsme například vzdálenost od Země, teplotu na jejím povrchu, podle čeho dostala planeta své jméno, kolik má měsíců, kdy byla objevena apod. U některých planet bylo vyhledávání složitější, ale přesto se nám povedlo najít mnoho zajímavých informací.
Dalším zajímavým krokem v projektu byla návštěva obecní knihovny. Zde měli žáci příležitost použít knihy a další tištěné materiály k hledání hlubších informací o svých planetách. Díky vyhledávání informací v knihách a encyklopediích, si žáci mohli zlepšit své dovednosti v práci s knihami.
Na závěr projektu měly skupiny představit své planety a prezentovat získané znalosti před ostatními žáky.
Projekt Planety sluneční soustavy byl nejenom vzdělávací aktivitou, ale také zábavný a týmový projekt. Tato zkušenost nám ukázala, jak se dá s pomocí knih a internetu poznávat a objevovat svět kolem sebe.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková