Pohár rozhlasu

V atletických soutěžích Poháru rozhlasu, které se uskutečnily ve dnech 14. a 15. května, na sebe z našich závodníků strhli pozornost především vrhači. Lucie Kučerová ve vrhu koulí zvítězila ve školním rekordu 10,37m v kategorii starších žákyň, Josef Kohout (oba 9.) skončil třetí v soutěži hochů. Šesté místo a zlomený školní rekord si mezi mladšími žákyněmi připsala v běhu na 600m časem 2:03.41min Zuzana Horsáková, šesté a sedmé místo si ve sprintu na 60m a skoku dalekém vybojoval Josef Halaška (9.). Umístění v první desítce zdobilo ještě výkony Jiřího Smolinky (7.tř.) v hodu kriketovým míčkem, Hedviky Bláhové v běhu na 600m, Kateřiny Ševelové v běhu na 800m, Báry Chybové (obě 8.B) v běhu na 800m a skoku vysokém, Tomáše Maši (9.) a Jiřího Švece (7.) ve skoku vysokém.

Autor: Mgr. Jiří Machovský