Reportáže

Prezentace přečtených knih v místní knihovně

Třeťáci se rozhodli navzájem si představit přečtené knihy v prostředí kvasické knihovny. Prostředí znají z různých besed a mnozí knihovnu navštěvují pravidelně.
Každý žák v křesle pro hosta sdělil základní údaje o přečtené knize a odpověděl na vybranou otázku ke knize. Jako pomůcka sloužil vypracovaný čtenářský list, kam třeťáci nepíšou obsah celé knihy, ale odpovědi na dvě otázky, které si svobodně vyberou ze seznamu. Ke každé knize se hodí jiné otázky, na které se dobře odpovídá, a přitom odpovědi vystihují podstatu knihy.
Paní knihovnici Vojtkové se naše prezentace moc líbila. Pro inspiraci nám ukázala knihy, které vytvořila její kamarádka. Tím nás navnadila, abychom zkusili společně jako třída po Novém roce sepsat a ilustracemi vyzdobit naši vlastní knihu. Už se moc těšíme!
Přejeme Vám klidné adventní i vánoční období s časem stráveným u knížek.

Autor: PaedDr. Hana Králová