Reportáže

Projekt Edison opět na ZŠ Kvasice

V následujícím týdnu od 28. 1. do 31. 1. proběhne na naší škole projekt Edison. Projekt Edison organizuje studentská organizace AIESEC a jeho cílem je spojovat mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. Díky multikulturní atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, oživuje projekt Edison výuku a zvyšuje zájem o studium mezi žáky a učí je nebát se odlišného. Skupina 4 vysokoškolských studentů z Taiwanu, Indonésie, Ruska a Ukrajiny stráví 1 týden na naší škole a bude v anglickém jazyce prezentovat svou zemi a svou kulturu zejména v hodinách angličtiny.
Děkuji rodinám, které se rozhodly ubytovat naše stážisty a věřím, že je před námi týden na který bude opět dlouho v dobrém vzpomínat.

Autor: Mgr. František Látal, Ph.D.