Školní kolo dějepisné olympiády

Začátkem prosince proběhlo školní kolo dějepisné olympiády s názvem Od Cyrila a Metoděje po Jana Husa, kterého se zúčastnilo 47 řešitelů z II. stupně. Soutěž byla určena pro žáky 8. a 9. ročníku a otázky cílily na období 8. – 15. století v našich dějinách. Žáci měli mimo jiné popisovali zbroj středověkého rytíře, rozebíraly texty z Kosmovy kroniky, Kristiánovy legendy nebo spis Jana Husa, pracovali s mapkami středověké Evropy, zabývali se románskou a gotickou architekturou a dobovými skutečnostmi. Podle tvůrců olympiády z Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové bylo dosažení 36 bodů z celkových 60 hranicí pro označení úspěšný řešitel. Těch bylo na škole celkem 22. První Jan Švec a druhá Marcela Dubinová získali shodně 51 bodů a o vítězi musela rozhodnout až dodatečná rozřazovací otázka. Na třetím místě skončil Dominik Čevora.

1.J. Švec8.A51 bodů
2.M. Dubinová8.B51 bodů