Reportáže

Školní turnaj ve stolním tenise

Oblíbenou soutěží našich žáků je pravidelně klání ve stolním tenise. Po covidové pauze se už nejedná o dlouhodobou soutěž, která se odehrávala o velkých přestávkách v prostorách školy, ale o jednorázový turnaj pořádaný ve spolupráci s místním oddílem stolního tenisu.  Tentokrát se jej zúčastnilo 21 chlapců a 21 děvčat. Ti se nejdříve utkali v sedmičlenných skupinách a 12 nejlepších potom vyřazovacím způsobem hrálo o medaile. Vítězem chlapecké části se stal suverénně loňský bronzový medailista Václav Kohout (8.A), před Šimonem Šiškou (8.B), velkým překvapením Michaelem Nezbedou (8.B) a Tadeášem Stránským (7.). V dívčí kategorii obhájila loňský triumf Adéla Dvouletá, která ve finále skolila dívčí objev turnaje Nelu Droběnovou (7.). V souboji o bronz měla tentokrát více sil Sofie Petrlová (8.A) a čtvrté místo brala Zuzana Horová (8.B). Všichni semifinalisté si rovněž zajistili účast v okresním kole, které by se i v letošním školním roce mělo konat ve Kvasicích.

Autor: Mgr. Jiří Machovský