Reportáže

Soutěž mladých zdravotníků

Ve čtvrtek 16. 5. 2019 se na Dětském dopravním hřišti v Kroměříži konala SOUTĚŽ MLADÝCH ZDRAVOTNÍKŮ. Akci pořádal Český červený kříž a naši školu zastupovalo pět soutěžících ze 7. třídy. Počasí nám sice moc nepřálo, ale soutěžící se zahřáli hned u první disciplíny – ve stanoveném čase měli ošetřit masivní krvácení a cizí těleso. Družstvo pracovalo jako tým a díky tomu získali 0 trestných bodů. Další stanoviště byla také zajímavá, co se poskytnutí první pomoci týká – autonehoda, obvazová technika, resuscitace, popálenina, zvrtnutý kotník … U těchto disciplín jsme už nějaký ten trestný bodík dostali. Součástí soutěže byly i nebodované disciplíny, jako například jízda na kole pod dohledem policistů, anatomie lidského těla, dopravní výchova. Celkem naše družstvo získalo 12 trestných bodů ze 100. Sice to na stupně vítězů nestačilo, skončili jsme čtvrtí, ale i tak je to krásné umístění. A jak prohlásila na konci soutěže vedoucí ČČK paní Juračková: „sice máme první a poslední místo, ale nikdo není v této soutěži poražený.“ Každý se totiž mohl přiučit či zdokonalit v poskytování první pomoci.

Autor: Mgr. Michaela Dostálová