Reportáže

Soutěž: O nejvíce kilometrů

Přízeň počasí byla ideální, proto se děti mohly opět po roce zapojit do soutěže „O nejvíce kilometrů“. Tuto akci pro žáky zorganizoval žákovský parlament s cílem podpořit zdraví prostřednictvím chůze nebo běhu. S velkou motivací se do soutěže zapojila velká část žáků z druhého stupně. Po dobu čtyř týdnů jsme pečlivě zaznamenávali každý ušlý kilometr a pravidelně aktualizovali výsledky, aby žáci měli přehled o svém postupu.

Většina dětí si udržovala soutěžní tempo po celé čtyři týdny, což vzhledem k silné konkurenci nebylo jednoduché. Nejlepší výsledek měla Anežka Minaříková z 9. třídy, která nachodila úctyhodných 527 kilometrů. Na druhém a třetím místě se umístili žáci ze 7. třídy: Veronika Harvánková s 452 kilometry a Tadeáš Stránský s 433 kilometry.

Zájem o účast v soutěži podporovaly nejen zábava a sportovní duch, ale i lákavé ceny pro vítěze, jako jsou flash disky, ručníky, nákrčníky, piknikové deky, termohrnky, propisky a další.

Cílem akce bylo motivovat žáky k tomu, aby nezůstávali sedět u počítačů nebo mobilu, ale aby se zapojili do různých pohybových aktivit v průběhu dne.

Vítězům blahopřejeme.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková