Reportáže

Sportovní kroužek 1. stupně – Minivolejbal

Když jsme na začátku roku zahájili na 1. stupni činnost sportovního kroužku, bylo to proto, aby se děti mohly trochu více sportovně vydovádět a zároveň se pohybově rozvíjely v kolektivních hrách i činnostech lehké atletiky. Na přelomu října a listopadu jsme s dětmi začali trénovat barevný volejbal – minivolejbal. V minivolejbalu jsou přiměřeně k věku upravená pravidla tak, aby je mohli zvládnout i ti nejmenší, tedy prvňáčci. Náročnost hry se proměňuje od vlastně přehazované, s postupným přidáváním volejbalových prvků, až po skutečný volejbal, jen s menším počtem hráčů.
Bylo nutné naučit se nejprve vůbec pracovat s míčem – házet, chytat a ze vzdálenosti alespoň tří metrů přehodit síť. Postupně jsme přidali i odehrání míče prsty, tedy jako ve volejbale.  Dětem se někdy nechtělo, někdy zase chtělo, ale cíleně trénovat a zlepšovat se, znamená trénovat pořád a nevzdávat se.
První dvě kola tohoto ročníku jsme nestihli, ale to třetí už jsme si utéci nenechali. Takže v pátek 8. března 2019 jsme se brzy ráno rozjeli v počtu 6 dětí ze třetích tříd (Marcelka D., Patrik K., Patrik P., Jirka Ř., Šimon Š. a Simon V.) do Kojetína na 3. kolo turnaje. Hráli jsme v kategorii oranžová mladší a ve skupině E jako dvě trojčlenná družstva s jedním hráčem na střídání. Pro děti začal tento sportovní výlet už v šest hodin ráno na náměstí v Kvasicích, kde jsme čekali na autobus do Kroměříže. Odtud jsme pokračovali vlakem do Kojetína. Půlhodinu před začátkem registrace jsme si zkrátili návštěvou domácích zvířátek a pak už hurá do Sportovní haly.
Jak můžete vidět z fotek, děti se bez míče skoro nehnuly a hrály si ještě před samotným turnajem. První utkání byla pro oba týmy taková seznamovací. Druhá utkání se již vyvíjela pro naše oba týmy výborně a vypadalo to dlouho i na vítězství, ale nakonec se štěstíčko přiklonilo na stranu soupeřů a těsně jsme tato utkání prohráli. Chvíli byly děti smutné a samozřejmě je zmařená šance mrzela, ale sport je prostě takový – jednou vyhrajete a příště zase ne. Domů jsme se vraceli s diplomem za krásné 3. místo a s myšlenkami na další turnaj, kterého bychom se opět rádi zúčastnili.

Autor: Mgr. Martina Kopřivová