Reportáže

Srdce s láskou darované

I letos jsme se zapojili do soutěže Srdce s láskou darované. Tentokrát děvčata z 5. – 7. třídy vyrobila 40 srdíček, která předala babičce Zuzky, paní Oškerové, která je spoluorganizátorkou Dne pro Zuzanku. Zuzka byla veselá, milá, hodná a hezká holčička. Přesně tak si Zuzku Oškerovou vybavují všichni, kteří ji znali. Pětiletá dívenka, která v létě roku 2012 po bleskovém průběhu podlehla mimořádně agresivní leukémii. Dnes by byla tak stará jako my.
Od té doby se vždy v prosinci schází děti, rodiče a učitelky v „její“ Mateřské školce Osvoboditelů ve Zlíně, na dobročinném jarmarku Den pro Zuzanku. Výtěžek z této charitativní akce, prostřednictvím nadačního fondu Krtek, je předán klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně, kde se Zuzanka během své nemoci léčila. Proto jsme poprosili paní Oškerovou, aby naše srdíčka využila na dobrou věc. My jsme Zuzanku neznali, ale i v našem kolektivu jsou děti, které leukémií trpí. Doufáme v jejich uzdravení. My jsme za naše srdíčka přispěli částkou 1000,- Kč, snad naše kapička pomůže dalším dětem.
Pokud se vám naše srdíčka líbí dejte nám svůj hlas
http://srdce.age-management.cz/soutezni-prace-2018/detail/9

Autor: Mgr. Jitka Konečná