Reportáže

Tajemná bojovka ve škole

Poslední den před velikonočními prázdninami se naší školou nesla tajemná atmosféra. Žáci druhého stupně se zapojili do vzrušující bojovky inspirované světem Koralíny a její cesty za tajnými dveřmi.
Po příchodu ve večerních hodinách se žáci prostřednictvím úryvku z knihy seznámili s příběhem, který je provázel celý večer. Díky tomu také zjistili, co je jejich cílem. Za úkol měli pomoct Koralině osvobodit tři duše, které se v příběhu vyskytovaly a najít „klíč.“ Rozdělili se do týmů a začali pátrat po indiciích a třech skleněných kuličkách, které byly pečlivě schované po celé škole. Každý zdolaný úkol byl vodítkem k odhalení tajemství kryptexu, který byl cílovým bodem naší bojovky. V něm se totiž ukrýval poslední bod večera, a to číslo místnosti, v které bylo jejich celovečerní snažení odměněno.
Hledání probíhalo za tmy, což dodalo celé akci ještě větší atmosféru tajemna. Našim dobrodruhům vytyčovalo cestu pouze světlo jejich baterek. Po vyřešení všech úkolů se naši stateční žáci přesunuli do společenské místnosti, kde si mohli vychutnat sladkou odměnu či popcorn a sledovat zfilmovaný příběh Koralíny. Byla to chvíle odpočinku a relaxace po vyčerpávajícím dobrodružství, které žáci právě prožili.
Naše školní bojovka inspirovaná Koralínou a jejím světem za tajnými dveřmi byla nejen zábavnou událostí, ale také skvělou příležitostí pro žáky naučit se spolupráci a různým strategiím při řešení úkolů. A zde ještě pár postřehů dětí, z dotazníků, které nám vyplnili po skončení akce:
„Moc děkuji za připravení této skvělé hry.“
„Bylo to super, výborně připravené, moc jsem si to užila.“
„Měli jste to úžasné, chcem příště zase, skvělý přístup!“
„Jsem ráda, že na naší škole jsou učitelé, kteří tohle dělají a mají k nám pěkný vztah.“

Autor: Mgr. Dagmar Janíková