Reportáže

V okrese jsme v matematice nejlepší

Po loňských vynikajících výsledcích našich žáků v okresních kolech matematických soutěží (Barbora Janečková – 5. místo v okresním kole matematické olympiády žáků 5. třídy a Hedvika Bláhová – 2. místo v okresním kole matematické olympiády žáků 6. třídy) jsme letos opět dosáhli v matematice na mimořádný úspěch a to přímo 1. místo.
Jiří Švec zvítězil v okresním kole matematické Pythagoriády žáků 7. tříd! Úspěchy našich žáků jsou o to cennější, že se naši žáci na 2. stupni ZŠ utkávají v soutěžích i s žáky z gymnázií z Kroměříže, Holešova i Bystřice pod Hostýnem a všemi vrstevníky ze základních škol v okrese Kroměříž. Výborného výsledku dosáhl také Jakub Dvouletý, který se v okresním kole matematické Pythagoriády žáků 6. tříd umístil na 8. místě se ztrátou pouhého 1 bodu na 2. pozici.
Našim žákům děkujeme za reprezentaci školy. Jirka navíc bude i ohodnocen darem, jak ze strany organizátorů okresního kola soutěže, tak ze strany ZŠ a přejeme všem žákům úspěchy na dalších školních soutěžích.

Autor: Mgr. František Látal, Ph.D.