Reportáže

Zimní sportovní hry 2019

Diplomy s takovým označením si odváželi žáci z lyžařského výcvikového kurzu ve Velkých Karlovicích. Letošní kurz, kterého se zúčastnilo 18 žáků ze 7. a 2 žákyně z 8. ročníku, jsme pojali opravdu soutěžně. Kromě tradičního závodu ve slalomu (občas i obřím slalomu), stolním fotbalu, bowlingu a teoretickém testu zimních sportů si letos mohli zájemci změřit své síly ještě ve stolním hokeji, skoku na lyžích a biatlonu.
Nejvíce času nám zabral hokejový turnaj. Zúčastnilo se ho 12 žáků rozdělených do dvou šestičlenných skupin (jedné chlapecká a jedné dívčí). Z každé postoupili 4 nejlepší a v play off se utkali křížem mezi sebou. Po 38 zápasech se z vítězství radoval Jiří Švec. Šampion na závěrečné tiskové konferenci přiznal, kolik fyzických a hlavně psychických sil jej turnaj stál a připustil ukončení své aktivní hokejové kariéry. Bowlingovým králem se stal Petr Šibík s nádherným skóre 157 bodů. Stolní fotbal ovládl teprve podruhé v historii lyžařských kurzů dívčí pár ve složení Kateřina Ševelová a Bára Chybová. Teoretický test sportovních znalostí zvládla nejlépe Hedvika Bláhová, skoky na lyžích Jiří Smolinka a ďábelskou jízdou ve druhém kole pro sebe urvala nejsledovanější disciplínu slalom Eliška Horová. Závěrečný biatlonový sprint opanovala Zuzana Horsáková. Nejlepším hochem byl díky nejpřesnější střelbě Petr Galatík.

Medailové pořadí disciplín:
Stolní hokej:   1. Jiří Švec, 2. Jiří Smolinka, 3. Hedvika Bláhová
Bowling:   1. Petr Šibík, 2. Jiří Smolinka, 3. Tadeáš Stránský
Stolní fotbal:  1. Kateřina Ševelová – Bára Chybová,  2. Hedvika Bláhová – Eliška Šišková,  3. Jiří Smolinka – Josef Pecina
Teoretický test:  1. Hedvika Bláhová,  2. Petr Galatík,  3. Eliška Horová
Skoky na lyžích:  1. Jiří Smolinka, 2. Hedvika Bláhová,  3. Bára Chybová
Skoky na lyžích družstvo B:  1. Barbora Bébrová,  2. Gabriela Tumová,  3. Šárka Polišenská
Slalom:  1. Eliška Horová,  2. Zuzana Horsáková,  3. Jiří Smolinka
Slalom B:  1. Gabriela Tumová, 2. Šárka Polišenská,  3. Barbora Bébrová
Biatlon kategorie SPORT:  1. Zuzana Horsáková,  2. Gabriela Tumová,  3. Eliška Horová
Biatlon kategorie FUN:  1. Petr Galatík,  2. Nikola Kunčíková,  3. Jiří Smolinka

Autor: Mgr. Jiří Machovský