Reportáže

Čtenářský klub pro žáky

V rámci Operačního programu výzkum, vývoj a vzdělávání čerpá naše škola dotační prostředky na projekt Šablony II. Cílem tohoto projektu je mimo jiné i zlepšení kvality vzdělávání a výsledků žáků v klíčových kompetencích formou volnočasových aktivit, jako jsou: čtenářský klub, badatelský klub nebo klub zábavné logiky a deskových her.

Čtenářský klub má být příjemným a inspirativním prostředím pro všechny, kteří jej navštíví. Aktuální osazenstvo školního čtenářského klubu tvoří sedm dětí ze čtvrté a páté třídy. Během distanční výuky jsme tedy nelenili a zakoupili jsme nejen nové vybavení čtenářského klubu, ale také spoustu nových knih různých typů. Můžete se těšit na zábavné příběhy od Roalda Dahla či Jeffa Kinneyho, detektivní příběhy Petry Braunové, můžete nahlédnout do dějin očima psa a autorky Martiny Drijverové nebo se vydat do tajů mořských panen či světa kouzel a čar. Další novinkou je možnost půjčování knih domů, které máme v plánu spustit po ukončení distanční výuky. Těšíme se na návrat dětí do školy a spuštění celé nabídky čtenářského klubu.

Autor: Mgr. Petra Špetlová