Reportáže

Cukroví pro zdravotníky od žáků ZŠ Kvasice

Čas adventu je nejen obdobím, kdy řešíme nakupování dárků, uklízení a pečení cukroví, ale i časem, kdy myslíme více na druhé. A tak jsme přišli s nápadem, že napečeme cukroví zdravotníkům Městské nemocnice Kroměříž. Ti totiž nyní opět svoji veškerou energii a čas vyčerpávají na boj proti epidemii COVID-19. Navíc nám jich bylo líto. Nejenže už jsou určitě unavení a vyčerpaní, ale místo vděku se proti nim množí verbální útoky a zpochybňování jejich práce, což je naprosto nepochopitelné. Cukrovím jsme jim chtěli poděkovat za jejich práci a vyjádřit naši podporu.
Do akce se zapojila většina tříd. Velkou měrou přispěli také rodiče a zaměstnanci školy, kteří akci podpořili finančně. Některé maminky i nabídly pomoc s přípravou těst a pečením, čehož si moc vážíme a ceníme.

Dohromady jsme vybrali 13 054,-, z toho část šla na nákup potřeb a surovin na pečení cukroví. Zbylo 8 950,-. Tuto částku pošleme na rehabilitaci Prokopovi, zlínskému studentovi, který trpí dětskou mozkovou obrnou ve formě spastické kvadruparézy. Prokop je velký bojovník, snaží se poctivě rehabilitovat, aby mohl být v životě soběstačnější. Více se o něm dočtete zde: https://www.donio.cz/RehabilitaceProProkopa

Děti napekly dohromady 8 druhů cukroví, nechyběly perníčky a linecké, ale mezi klasickým cukrovím byly i netradiční druhy jako Pepparnötter a Bondkakor, které se pečou na Vánoce ve Švédsku.
18 kg cukroví jsme rozdělili do 43 krabiček, které jsme rozdali na 3 covidové oddělení, ARO a do očkovacího centra. Děti, které chodí do odpolední družiny, vyrobily pro zdravotníky přáníčka a žákyně 8. A do nich napsaly krásné vzkazy.

Všem, kteří se do tohoto projektu zapojili, moc děkujeme!!!
Věříme, že tato akce děti obohatila, protože si na všem dávaly opravdu záležet a bylo vidět, že je to moc baví.
Moc děkujeme za podporu!

Autor: Mgr. Dagmar Janíková