Reportáže

Den bez školních batohů

Den bez školních batohů neboli ”No BackPack Day ” je akce, do které se v současné době zapojuje řada škol po celém světě. V tento den, si žáci nosí své učební pomůcky v něčem jiném, nežli v batohu či školní aktovce. Cílem je poukázat na problematiku rozvojových zemí, kde si miliony dětí nemohou dovolit pořídit školní batoh, a tak si musí veškeré pomůcky, do často až několik kilometrů vzdálených škol, nosit v rukách. Náš žákovský parlament se rozhodl do akce také zapojit a vyhlásil ”No BackPack Day ” na pátek 13. května.
Většina žáků byla opravdu kreativní a tak jste na chodbách školy mohli vidět košíky, kočárky, boxy pro kočky či dokonce i kajak. Dostat se do školy např. se sušákem, na kterém visí učebnice a sešity nebylo určitě jednoduché, proto oceňujeme snahu dorazit do školy i s takovými věcmi. Děti tak podpořily nejenom původní cíl akce, ale narušily i zaběhlou rutinu a užily si spoustu legrace. Nakolik byli žáci kreativní a v čem pomůcky do školy přinesli, si můžete prohlédnout na videu na našem YouTube kanále nebo v naší fotogalerii.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková