eTwinningové projekty

Tak jako v předchozích letech, i letos jsme se rozhodli, že se zapojíme do eTwinningových projektů. Žáci 7. a 9. tříd už mají za sebou několik úkolů, ale až nyní se žáci mohli vidět i “naživo” v rámci společné videokonference.
Žáci 9. třídy se připojili do výuky ze svých domovů, zatímco žáci z Barcelony, kteří do školy chodí, se přihlásili z jejich jazykové třídy. Tématem online výuky bylo vzájemně se seznámit a představit naše záliby. Zjistili jsme, že žáci ze Španělska mají obdobné zájmy, jen na rozdíl od našich deváťáků tam fotbal hráli pouze kluci. Žádným překvapením také nebylo, že jejich nejoblíbenějším klubem byl FC Barcelona. Mezi dalšími zájmy převládala hudba, knížky, malování a Beatbox (vytváření zvuků imitující hudební nástroje a to pouze ústy). Žáci se pak vzájemně ptali na různá témata, od hraní počítačových her až po výuku hry na kytaru. Cílem projektu je zdokonalení se v anglickém jazyce, a proto bylo velice příjemné, že si žáci po dlouhé době mohli zase popovídat se zahraničními žáky a navíc to přineslo do distanční výuky trochu oživení.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková