Reportáže

Informace k Opatření Ministerstva zdravotnictví

Na základě Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, se od pondělí 1. 3. 2021 zakazuje pohyb a pobyt všech osob bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos a ústa) v budově základní školy. Všechny osoby (tzn. i žáci) musí mít na ústech a nose v budově školy buď 1 zdravotnickou obličejovou roušku, případně  1 respirátor (bez výdechového ventilu) s filtrační účinností alespoň 95 % (např. FFP2 nebo KN 95). Podomácku ušitá rouška je od 1. 3. 2021 nedostatečná.

Pro nouzové potřeby, na začátku tohoto opatření, škola objednala (omezený počet) dětských zdravotnických roušek pro žáky, které lze v případě, že některý žák zdravotnickou roušku zapomene doma, nebo v průběhu dne poškodí, zdarma žákům věnovat.

Autor: Mgr. František Látal, Ph.D.