Reportáže

Krabice od bot

Letošní rok se naše škola bude poprvé podílet na celorepublikovém projektu Krabice od bot. Charitativní akci již několik let organizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické. Jak název napovídá, děti darují k Vánocům drobné dárky, které zabalí do krabice od bot a ty se pak přes sběrná místa dostanou dětem ze sociálně slabších rodin. Dárky budeme vybírat do 29.11 a to pro holky a kluky od 9 – 11 let a od 12 – 14 let.
A co můžete do krabice přinést? Protože krabice může být jedinou vánoční nadílkou, kterou dítě dostane, doporučujeme spíše různé drobnější věci, např. hračky, psací potřeby, knížky, plyšáky, kosmetiku, lahev na pití, sada na vyrábění atd. Věci by neměly být moc opotřebované, příliš staré, nebo také křehké či nebezpečné. Děkujeme všem, kteří se této akce zúčastní.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková