Reportáže

Matematický klokan – okresní a krajské výsledky

Už před covidem dosahovali naši žáci výborných úspěchů v matematických soutěžích. Umisťovali se na medailových pozicích v rámci okresu Kroměříž v matematických olympiádách i v matematických Pythagoriádách.

Dne 18. 3. proběhla v 2. – 9. třídě soutěž Matematický klokan.
V porovnání se všemi žáky okresu Kroměříž v kategorii Cvrček (2.-3. třída): obsadil Jakub Frantík – 1. místo. V kategorii Klokánek (4.-5. třída): obsadil Zdeněk Machala – 1. místo a Patrik Čevora – 4. místo. V kategorii Kadet (8.-9. třída): obsadil Jakub Dvouletý – 4. místo (za třemi žáky gymnázia Holešov).

V porovnání se všemi žáky Zlínského kraje v kategorii Cvrček (2.-3. třída): obsadil Jakub Frantík – 2. místo. V kategorii Klokánek (4.-5. třída): obsadil Zdeněk Machala – 1. místo.

Všem našim úspěšným žákům gratulujeme.

Autor: Mgr. František Látal, Ph.D.