Povinnost nošení roušek ve všech prostorách školy

Od zítřka, tj. od 17.9., je dle nařízení Ministerstva zdravotnictví povinné nošení roušek na 2. stupni ZŠ (tj. 6. až 9. třída). Žáci a pedagogičtí pracovníci tak budou muset mít roušky v budově školy i během výuky, kromě tělocviku. U žáků 1. stupně (1. až 5. třída) se nic nemění, ti mají povinnost nosit roušky pouze ve společných prostorách školy (na chodbách, v jídelně, v šatnách).

Poznámka pod čarou:
S ohledem na vývoj situace je velmi pravděpodobné, že dříve či později se může část nebo i celá naše škola uzavřít a přejdeme opět na distanční výuku. Proto se i na tento scénář připravujte.
Na naší škole funguje od 1. září 2017 (tj. více než 3 roky) elektronický systém Edookit. Některé školy (např. v Kroměříži) přechází na podobné systémy až nyní. Využijme toho, že máme elektronický systém, s kterým už umí většina pracovat. Cca 90 % rodičů a žáků tento systém aktivně využívá. Ti co zapomněli heslo do systému nebo mají problémy s přihlášením, ozvěte se vedení školy, ať vše, co nejdříve můžeme vyřešit. Dále chci připomenout, že rodič má vlastní účet, žák má vlastní účet. Pokud probíhá komunikace mezi žákem a učitelem, rodič veškerou komunikaci vidí. Pokud probíhá komunikace mezi učitelem a rodičem, žák ze svého účtu tuto komunikaci nevidí. Proveďte si kontrolu, zda rodiče používají rodičovský účet a žáci žákovský účet.
V případě, že bude vyhlášena distanční výuka, mají žáci povinnost se výuky účastnit. Škola již v tuto chvíli disponuje dostatečným počtem tabletů Lenovo s operačním systémem Android na krátkodobé zapůjčení primárně pro sociálně slabé rodiny. Pro všechny žáky i pedagogy máme již připraveny Office 365 zdarma, včetně Microsoft Teams pro videohovory a online výuku.