Reportáže

Projekt EDISON opět na ZŠ Kvasice

V týdnu od neděle 16.2. do neděle 23.2. naši školu opět navštíví mladí zahraniční stážisté v rámci projektu Edison. Letos očekáváme příjezd dvou chlapců – Cesar (22 let) z Peru a Brian (19 let) z Indonésiie. Stážisté budou v rámci svého pobytu ve škole představovat žákům v anglickém jazyce zvyky, kulturu, historii a zajímavosti ze svých zemí. Naši žáci mají jedinečnou příležitost procvičit si své znalosti z anglického jazyka a dozvědět se spoustu zajímavostí o Peru a Indonésii.
V rámci projektu je povinností zajistit ubytování stážistům v hostitelských rodinách. Pokud by někdo chtěl využít této zajímavé nabídky a v týdnu od 16.2. do 23.2. ubytovat některého ze stážistů obraťte se co nejdříve na p. učitelku Janíkovou nebo vedení školy. Jde o jedinečnou příležitost procvičit si své anglické dovednosti a zlepšit se v anglické konverzaci, dovíte se také mnoho z kultury cizí země přímo od rodilého občana dané země.
Zahraniční stážisté jsou v České republice od 19. 1. Všichni stážisté prošli lékařskou prohlídkou a jsou zcela zdraví. V minulých týdnech byli stážisté již na školách jako Gymnázium Uherské Hradiště, ZŠ Uherské Hradiště, Gymnázium Hodonín, Gymnázium Otrokovice a Arcibiskupské gymnázium Kroměříž.

Autor: Mgr. František Látal, Ph.D.