Reportáže

Republikové finále školské futsalové ligy

Ve finálovém turnaji pořádaném v Heřmanově Městci (v Pardubickém kraji)si žákyně naší školy vybojovaly solidní 5. místo mezi 8 zúčastněnými celky. Po těsných porážkách s pozdějším vítězem z Liberce (2:3) a se Štěbořicemi (0:1) se děvčata v posledním skupinovém utkání vzchopila a nečekaně přehrála jednoho z favoritů Trutnov (2:1). Čtvrtfinálový soupeř Pardubice byl bohužel nad naše síly (0:1), a tak nás na závěr čekal souboj o 5. místo. V něm si náš celek poradil se soupeřkami z Přerova (2:1). Nejlepší střelkyní našeho týmu se stala Nela Novotná s 5 góly, jednu branku vstřelila Eliška Horová.
Celkové pořadí: 1. ZŠ Jabloňova Liberec, 2. ZŠ Mládežnická Trutnov, 3. 4. ZŠ Plzeň, 4. ZŠ Pardubice Ohrazenice, 5. ZŠ Kvasice, 6. ZŠ U Mlýna Přerov, 7. ZŠ Olbramovice, 8. ZŠ Štěbořice.

Autor: Mgr. Jiří Machovský