Reportáže

Rozšířená realita ve výuce anglického jazyka

V hodinách anglického jazyka používáme tablety již nějakou dobu, ale nyní jsme výuku „oživili“ aplikací, která umožňuje vnímat reálné objekty světa, jedná se o tzv. rozšířenou realitu (z angl. augmented reality).
Žáci 5. třídy se seznámili s aplikací Animal 4D+, která při skenování vytisknutých obrázků zobrazí „živá“ zvířata tak, jak je můžeme najít v přírodě. Aplikaci jsme využili v hodině, ve které měli žáci za úkol rozdělit zvířata podle daných kritérií. Dále žáci vyhledávali pomocí aplikace chybějící informace o zvířatech, které následovně zapisovali do pracovních listů. Využití aplikací s rozšířenou realitou využijeme i v dalších hodinách, protože tato nová technologie je jednou z možných cest, jak vtáhnout žáka do aktivit, které ho hned tak neomrzí.
Pokud se chcete seznámit a vyzkoušet rozšířenou realitu sami, přijďte na Den pro předškoláky, který proběhne 25. 3. od 14:00 do 17:00.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková