Reportáže

Sbírka pro Ukrajinu

Všichni v posledních dnech s napětím sledujeme válečnou situaci na Ukrajině, a proto jsme se rozhodli o situaci pouze nediskutovat, ale skutečně materiálně pomoci, a to ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně a Potravinovou bankou ve Zlínském kraji.

Do sbírky jste nám přinesli zejména trvanlivé potraviny a hygienické zboží. Dále teplé oblečení, dětské boty, powerbanky, čelovky, deky, kojenecké potřeby a mnoho dalších věcí.

Všechny věci jsme přerozdělili do tašek a pytlů a převezli do Fakulty multimediálních komunikací ve Zlíně. Zde věci zabalili do pevných krabic a připravili na odvoz. Některé věci jako dětské oblečení, boty, školní pomůcky a povlečení zůstaly ve Zlíně pro přicházející uprchlíky, kteří mají s sebou mnohdy pouze jedno zavazadlo. Ostatní věci byly převezeny do Lvova, kde vznikl humanitární hub všech pomáhajících organizací. Transport zajistila humanitární organizace Člověk v tísni.

Děkujeme všem za solidaritu s občany Ukrajiny. Velmi si ceníme vaší pomoci. Zájem ze strany rodičů, zaměstnanců školy a dětí nás velmi mile překvapil. I dobrovolníci ve Zlíně byli zaskočeni množstvím věcí, které se nám podařilo nasbírat. Jsme vám moc vděční, že jste se rozhodli pomoci a do sbírky jste se zapojili.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková