Reportáže

Sebepoznávání 4. A, 4. B

Ve čtvrtek (3. 10.) měli žáci IV. A a IV. B vyučovací den poněkud netradiční. Sešli se svými učitelkami a asistentkou ve třídách, odkud se hned po zvonění odebrali do tělocvičny, kde začali den plný her a zábavy.
„Napiš něco o sobě a my budeme hádat, kdo jsi“ byla hra, ve které se děti pokusily napsat o sobě pár informací, a ostatní měli uhodnout, o koho se jedná, „Seřaď se podle“ byla hra o neverbální komunikaci, poznávání a toleranci, „Hafaná“ byla o postřehu a pravdomluvnosti, “Oběhni a podlez co nejrychleji“ byla hra na postřeh, orientaci, rychlost.
Hlavní hrou dne byl „Boj o vlajku“, ve kterém děti musely najít společně správnou taktiku, nemyslet jen na sebe ale na celé družstvo, také uplatnit své pohybové schopnosti a řadu dalších schopností, které mohly družstvu pomoci vyhrát. Velmi důležitým momentem, který pro řadu dětí nebyl snadný, bylo přijetí výhry a porážky bez závisti. Hodně legrace si děti užily při hře „Dolákovi, Novákovi“, kdy se hledali navzájem jednotliví členové rodiny.
Den se vydařil i přes nepřízeň počasí, děti nasbíraly hodně společných zážitků a odcházely spokojené. Už po cestě zpět do školy se ptaly, kdy se bude podobná akce opakovat. Nebojte se, něco zase podnikneme!
Vaše TU a AP.

Autor: Mgr. Šárka Matulíková, Mgr. Petra Špetlová