Reportáže

Škola v přírodě – Velké Karlovice – Luka

Žáci páté třídy se zúčastnili ve dnech 25. 4 až 28. 4. 2022 školy v přírodě v hotelu Luka ve Velkých Karlovicích.
Vyjížděli jsme v pondělí ráno, abychom stihli co nejvíce aktivit a užili si pobyt v horách. Přestože nám první den trochu pršelo, nezalekli jsme se a vyrazili na první krátkou poznávací túru s cílem na chatě Čarták. Tam jsme si prohlédli okolí, dali si občerstvení a vrátili se zpět. Večer jsme hráli hry a plnili různé úkoly. Zavedli jsme si také Deník školy v přírodě, do kterého jsme si zaznamenávali své zážitky a zakládali diplomy získané v soutěžích.
V úterý jsme se vydali na velkou pěší túru do Karlovic. Museli jsme zdolat nemálo kopců a přírodních překážek. Někteří z nás dostali pořádně zabrat, ale zvládli jsme to všichni!
Ve středu jsme se dopoledne učili a absolvovali orientačně znalostní závod. Pokud někteří dostali zabrat v úterý, tak ve středu při závodě překonali sami sebe, protože terén dal skutečně všem pořádně zabrat. Ale opět jsme si zasloužili velkou pochvalu, protože jsme závod všichni dokončili.
Odpoledne jsme pak vyzkoušeli své zručnostní, rychlostní i silové dovednosti v „Netradiční olympiádě“ (slalom v trávě, hod kládou, hod šiškami na cíl, koulení plastové láhve s vodou, „jak dlouho se udržíš jako klíště“). Zde se ukázalo, že nejen rychlost zaručuje vždy vítězství.
Ve čtvrtek ráno jsme vyklidili pokoje, udělali si ještě krátkou procházku do okolí, protože nám počasí přálo a po obědě jsme vyrazili k domovu. Užili jsme si kopu legrace, vyzkoušeli si, co vše dokážeme zvládnout a získali nebo prohloubili svá kamarádství.

Autor: Mgr. Šárka Matulíková