Školní výlet – 4. třída

Ve čtvrtek 28. dubna jsme se zúčastnili školního výletu v doprovodu paní učitelky Mgr. Petry Špetlové a Mgr. Michealy Hanové.
„Jeli jsme vlakem České dráhy a ten měl zpoždění 20 minut. Až přijel, nasedli jsme a frčeli do Přerova. Tam jsme přesedli do druhého vlaku, který jsme naštěstí stihli a jeli do Teplic nad Bečvou.“ (F. Skácel)
„Až jsme dojeli do Teplic, tak jsme se vydali podívat do Zbrašovských aragonitových jeskyň. Ještě než jsme tam šli, tak jsme si mohli koupit nějaké suvenýry. V jeskyni nás prováděla moc hodní paní, která nám tam vše ukázala.“ (N. Vavříková)
„Dozvěděl jsem se, jak jeskyně vznikla, a že je nejteplejší jeskyní. A byli tam i zóny, do kterých jsme nemohli, protože tam byl plyn, který je nebezpečný.“ (A. Skácel)
„V jeskyních byla tma, a taky jsme tam viděli trpaslíky Frantu a Karla.“ (E. Randůšková)
Abychom si ověřili, zda děti dávaly pozor, ve dvojicích vyplňovaly pracovní list vytvořený přímo od správy Zbrašovských aragonitových jeskyň. Musely si trošku zapřemýšlet a zavzpomínat, ale zvládly to!
„Potom jsme šli na Hranickou propast, kde jsme si udělali fotky a plnili bojovku ve skupinách.“ (T. Chrastina)
Společně jsme se dozvěděli různé zajímavosti o Hranické propasti. Například jak vznikla nebo jak dlouho trvá ponor potápěčů. Za splnění naší bojovky nakonec všichni obdrželi odznak.
„Při cestě na vlak jsme šli lesem a viděli jsme, kde stál kdysi hrad Svrčov. Potom jsme šli na vyhlídku a najedli jsme se u sochy sv. Jana.“ (L. Obdržálková)
„Vlakem jsme dojeli zpátky do Tlumačova. Všichni se rozloučili a mohli jet s rodiči domů.“ (N. Vavříková)
„Výlet se mi moc líbil a doporučil bych to těm, co se zajímají o jeskyně a propasti.“(F. Skácel)
„Až jsme se vrátili domů, tak jsem spal jako dudek.“ (T. Chrastina)