Reportáže

Školská futsalová liga dívek

Starší žákyně rozehrály letošní pokračování školské futsalové ligy čtvrtfinálovým turnajem v Rousínově. Víceméně totožná sestava jako v Kroměříži zvládla své účinkování na výbornou. Brankoviště opět úspěšně střežila Tereza Marešová, v obranné dvojici  se střídaly nejčastěji Karolína Škrabalová (9.A), Bára Chybová (9.B) a Eliška Šišková (8.) a útoky nastupovaly nejčastěji ve složení Zuzana Horsáková (8.), Nela Novotná (7.) a Eliška Horová (8.), Nikol Dohoráková (9.A). Úvodní utkání proti ZŠ Krásného Brno se podařilo zlomit na naši stranu krátce po přestávce, kdy Eliška Horová nejdřív zúročila sólo Nikol Dohorákové a následně i standardní situaci Karolíny Škrabalové. Definitivní pojistku přidala Nela Novotná. Druhý zápas proti ZŠ Olbramovice proměnily naše hráčky v střeleckou exhibici. Již během prvního střídání zařídilo duo Horsáková – Novotná tříbrankový náskok a v navyšování skóre se pokračovalo vesele dál. V poločase to bylo 6:0 a po 30 minutách 12:0.

O početný brankový zápis se tentokrát přičinily: Nela Novotná (4 góly), Eliška Horová (4), Zuzana Horsáková (3), Eliška Šišková (2), Nikol Dohoráková (1) a Karolína Škrabalová (1).

Zápasy turnaje: ZŠ Kvasice – ZŠ Krásného Brno 3:0, ZŠ Kvasice – ZŠ Olbramovice 12:0, ZŠ Krásného Brno – ZŠ Olbramovice 3:1.

Autor: Mgr. Jiří Machovský