Reportáže

Žáci prezentovali projekt na téma: Cestovní kancelář

V pátek 8. listopadu proběhl na ZŠ Kvasice celoškolní žákovský projektový den na téma: Cestovní kancelář. Všichni žáci školy byli náhodně vylosováni do 14 skupin. V každé skupině, pod vedením jednoho vyučujícího, pracovali žáci z různých tříd. Spolupracovat v každé skupině museli tedy žáci od první do deváté třídy. Po dvou přípravných schůzkách, kde si žáci samostatně vybrali dílčí téma své prezentace a roli v projektovém týmu, přišla na řadu ve čtvrtek 7. listopadu celodenní příprava a v pátek dopoledne 8. listopadu samotná prezentace v přízemí ZŠ Kvasice. Žáci celé dopoledne prezentovali rodičům, prarodičům, vrstevníkům, panu starostovi i dětem z mateřské školy své projekty. A nabídka zájezdů byla opravdu pestrá, posuďte sami. Cestovní kancelář Veselý komár nabízela zájezdy k močálům řeky Okavango v Botswaně nebo mokřadům Pantanal v jihozápadní Brazílii. Cestovní kancelář Fyššink byla určena pro milovníky rybolovu a severských zemí. Campingová pikniková kancelář představila vybavení na kempování včetně přípravy a ochutnávky kotlíkového guláše a ochutnávku exotického ovoce nabídla i další cestovní kancelář, která nás vítala do pralesa. Další a další zajímavé destinace byly v nabídce: Jižní Amerika, Afrika, Írán, Vídeň, výlety po stopách českých sportovců nebo vědecká science centra v České republice. Věřím, že celoškolní projekt byl přínosný nejen pro žáky, kteří se naučili vyhledávat, třídit, spolupracovat v týmu a prezentovat výsledky své práce, ale nabídl i mnoho zajímavých informací, krásných fotografií a obrázků všem návštěvníkům projektového dne.

Autor: Mgr. František Látal, Ph.D.