Reportáže

Žákovský parlament – oběd na přání

Kuřecí řízek s hranolky, hovězí řízek, vepřový řízek, řízek s kaší, řízek s bramborovým salátem, to byly nejčastější návrhy v průzkumu „obědu na přání“, který prováděli zástupci žákovského parlamentu.
Žáci od 3. až 9. tříd a zaměstnanci školy si mohli napsat jakýkoliv oběd, který by rádi viděli na jídelním lístku. Jak už je zmíněno výše, na prvním místě byl řízek, ale i další přání ukázala, že naše stravování není zrovna nejzdravější. Vedle řízků si žáci často vybírali z fastfoodových jídel, a tak dalším nejčastějším přáním byla pizza, hamburger, smažený sýr, tortilla a kebab.
Nicméně někteří žáci (i zaměstnanci) překvapili svým výběrem a jde vidět, že na naší škole je i pár gurmetů, v seznamu se totiž objevilo sushi,sumeček, kančí gulášek, přírodní srnčí řízky či batátové pyré s pečenou treskou na bylinkách.
V neposlední řadě bychom rádi poděkovali našim kuchařkám, že nám některá z navrhovaných jídel v následujících týdnech uvaří. Už se na ně moc těšíme.

Autor: Mgr. Dagmar Janíková