Reportáže

ZŠ Kvasice se do stávky ve středu 6. 11. 2019 nezapojí

Vážení rodiče,
v souvislosti s jednodenní stávkou, kterou vyhlásil Českomoravský odborový svaz pracovníků ve školství na středu 6. 11. 2019, Vás chci informovat o tom, že se ZŠ Kvasice k plánované stávce nepřipojí. ZŠ Kvasice bude v uvedený den fungovat v běžném režimu a bez omezení.

České školství je dlouhodobě podfinancované a zaslouží si zásadní reformu. Platy učitelů nejsou dostatečné vzhledem k náročnosti jejich práce a vzhledem k průměrné mzdě v profesích podobně náročných na vzdělání. Cílem stávky je ovšem přesun části peněz určených na platy učitelů z nenárokové složky do tarifní složky. V souladu s Asociací ředitelů základních škol (AŘZŠ) zcela souhlasím, že nenároková složka platu učitelů je jeden z motivačních a hodnoticích nástrojů kvality pedagogické práce.

Autor: Mgr. František Látal, Ph.D.